Perthi kutatók aranyrészecskéket találtak az eukaliptusz fák leveleiben. A felfedezés egyben azt is jelentheti, hogy eddig nem ismert megoldások születhetnek új lelőhelyek feltárására.
Az Ausztráliában működő Nemzetközösségi Tudományos és Ipari Kutató Szervezet (CSIRO) szakemberei azt valószínűsítik, hogy a föld mélyén rejtőző sárga nemesfémet az eukaliptuszfák felszívják, azonban hogy ezt bizonyítsák, újabb elemzések szükségesek. A vizsgálatok kis mennyiségben mutatták ki az aranyrészecskéket a fák kérgében, ágaiban és gyökereiben. Az aranykészletek a földfelszíntől több mint 30 méter mélyen találhatók és a kutatók azt valószínűsítik, hogy a gyökerek nedvességet keresve hatoltak ilyen távolságra, és szívták magukba a növénynek amúgy káros aranyat.
- Erre egyáltalán nem számítottunk. Amikor megvizsgáltuk a leveleket, szabályos heuréka-élményünk volt – mondta Melvyn Lintern, a CSIRO geokémikusa.
A fákat Nyugat-Ausztrália Kalgoorlie régiójában találták, ahol az 1800-as évek végén tombolt az aranyláz.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.